Перейти к содержанию
Украинский политический форум
PatriotZakarpattya

Державні нагороди за мовний сепаратизм?

Рекомендуемые сообщения

Накипіло.

«Чи мають право користуватись державними нагородами особи з антиукраїнськими поглядами?»

З таким питанням варто звернутись до українських можновладців. Зокрема, доречно було б запитати Міністра освіти та науки Л.Гриневич! Який внесок у розвиток української освіти внесла президент угорського приватного навчального закладу (Закарпатський угорський інститут ім.Ф.Ракоці ІІ - ЗУІ) Ілдіка Орос?

Уявіть! Освітянин, яка усе життя викладає на території України угорську мову, історію, культуру, традиції угорців, пропагує зверхність т.зв. «Великої Угорщини», науковці очолюваного нею ВНЗ на замовлення Будапешта проводять наукові дослідження та розробляють програми про вивчення на території України української мови як іноземної, користується почесним званням «Заслужений працівник освіти України»! За які такі заслуги? Можливо за те, що вона за сприяння Будапешта створила умови дітям угорського походження з українським громадянством у своєму розвитку і навчанні від дитсадка до вишу повністю обходити навчання державною мовою?

Візьмемо, наприклад, діяльність І. Орос за останній рік. Будучи депутатом Закарпатської обласної ради, ще з початку року вона мусолить в облраді питання державної мови. Вона була найактивнішою з групи депутатів, які ініціювали розгляд питання про звернення до Президента України щодо недоцільності впровадження української мови! Доречі, звернення погодився передати Главі держави сам Закарпатський дєдушка Генна Москаль!

Уже декілька років І.Орос, будучи в облраді головою комісії, яка відповідає за питання освіти, культури і т.д., ставить палки в колеса Департаменту освіти і науки Закарпатської ОДА з питань розвитку української мови у навчальних закладах з угорською мовою навчання (блокує будь-які перевірки щодо дотримання освітніх програм, затверджених МОН України, не дозволяє реалізовувати програму вивчення української мови нацменшинами, розробленої фахівцями Департаменту із залученням вчителів вказаних ЗОШ, яким не байдуже інтегрування етнічних угорців у українське суспільство)!

Доречі, хотів би замітити, що усі навчальні заклади з угорською мовою навчання отримують немаленькі дотації з т.зв. «праматірної батьківщини» - Угорщини, кошти звісно приходять на рахунки Благодійного фонду Закарпатського угорського педагогічного інституту, який безпосередньо підконтрольний двом особам! І одна з них якраз є та сама І.Орос, яка розподіляє їх! А чи цікавились пересічні угорці або ті ж самі рядові вчителі - скільки їм «праматірна батьківщина» виділяє грошів, а за скільки «сєрєбреніків» продалась велика освітянка Закарпаття?

Ще одна цікава річ, що директори вказаних шкіл частіше збираються в ЗУІ, ніж спілкуються з фахівцями Департаменту! Підручники угорською мовою приходять із Угорщини без погодження з МОН України й адаптовані до угорської програми навчання, а директора і вчителі отримують від Угорщини додаткову зарплату! І це все розрулює І.Орос! Така собі "КОРОЛЄВА МАЛЕНЬКОГО ОСВІТНЬОГО КОРОЛЕВСТВА" в Закарпатті. У неї навіть приватна охорона в ЗУІ, яка готова закони порушувати та тілом лягти щоб захисти неприступність "її величності" (недавно був зафіксований факт перешкоджання діяльності журналіста, який намагався потрапити на угорське зібрання в ЗУІ)! Мало того, ця мадярська крулєва, відчуваючи за спиною підтримку «угорських завойовників», так відстоює угорську мову, що може собі дозволити різкі висловлювання в сторону Міністра освіти, не нехтуючи при цьому відповідною базарною лайкою.

Також хочеться наголосити на діях І.Орос, які вона вчиняла після прийняття нового Закону України «Про освіту». Вона носилась як залякана лань, то вона в Кийові, то в Будапешті, то вона вже на трибуні в ПАРЄ або Парламенті ЄС! Слід зазначити, що в Будапешті й угорських посадовців (В.Орбан, Я.Потапі, П.Сіярто, І.Грежа, угорських дипломатів, а можливо і спецслужби) на прийомі вона буває частіше ніж у своїх родичів у гостях, а будучи закордоном вона завжди супроводжується угорськими ЗМІ, яким розповідає про утиски етнічних угорців в Україні!

То ще раз хочу звернутись до української влади з питанням - який внесок І. Орос зробила у розвиток української освіти? Здається, вона більше піклується про угорську освіту на Закарпатті! Коли буде виконано звернення представників всеукраїнського об’єднання «Рух захисту Української мови» про зняття цієї угорської королеви з посади голови комісії Закарпатської облради з питань освіти,....? А ще цікавіше, чи це не є підставою ініціювання розгляду питання позбавлення І.Орос почесного звання, а також ініціювання позапланових перевірок МОН освітніх закладів з угорською мовою навчання!!???

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на другие сайты

Это плоский намек для нее чуть прикрыть злобный свой рот. Многие у нас из   дрессированных ,но тигров и львов   эти метасвойства буквально с полунамека понимают.Другим  с дубовой горелой  головешкой ,придется дважды ,а то и трижды наградить ,чтобы их привести к спокойствию... но по мне  -пуля в лоб и нет хлопот. Но это в экстремальном случае-Евросоюз развалится.. .религиозные  монстры- взбеснуются ...и т.д.Не зря мы под россией несколько столетий московский  сушеный хер ,как  великочтимую  нашим народом  -сальную залупу,  почитали.  

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на другие сайты

Нет возражений?

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на другие сайты

Для публикации сообщений создайте учётную запись или авторизуйтесь

Вы должны быть пользователем, чтобы оставить комментарий

Создать учетную запись

Зарегистрируйте новую учётную запись в нашем сообществе. Это очень просто!

Регистрация нового пользователя

Войти

Уже есть аккаунт? Войти в систему.

Войти

×