Перейти к содержанию
Украинский политический форум

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

ГРИШКА

Революційна реформа виборчої системи

Рекомендуемые сообщения

Реформа виборчої системи

 

Цілі:

1. Удосконалити процедуру відкликання депутата, і Президента країни.

2. Спростити процедуру голосування.

3. Мінімізувати вплив маніпулятивних механізмів.

4. Створення реального механізму впливу громадян на політичний устрій країни.

 

Мотиви:

1. Депутат Верховної Ради, чи Президент будучи обраним, скоро забуває про ті обіцянки завдяки яким отримав свою посаду. Народ мусить чекати всю каденцію, щоб переобрати представників народу. За цей час депутати чи президент, мають можливість не тільки, убезпечити себе матеріальними благами, за рахунок держави, а ще й законсервувати, себе чи своїх послушників при владі.

Механізми висловлювання недовіри, які існують на сьогоднішній день, не досконалі, як показав час попросту не працюють. Процедура відкликання депутата, у реалізації, досить складна, потребує багато часу, адміністративних (бюрократичних) рішень і фінансових вливань. Висловити недовіру Президенту окрім як через Верховну раду взагалі не має можливості, єдине що залишається це виходити на мирні демонстрації, але з останніх подій а саме мітинг „Євромайдан” стало зрозуміло що висловлення недовіри керівництву країни, таким шляхом не тільки не дієво, але може привести до людських втрат.

Завдяки реформуванню виборчої системи, є можливість закласти, дійсно дієвий механізм відкликання свого голосу за певного депутата, чи Президента і як наслідок переобрання, не чекаючи закінчення його каденції.

2). Сама процедура голосування морально застаріла, тому що потребує не виправдано багато часу, людських і фінансових ресурсів на підготовку голосування, убезпечення голосування, а також подальший обробіток даних. На кожному із цих етапів проведення виборів, є можливість фальсифікації даних, і дуже часто волевиявлення народу демонструє не реальну картину довіри чи не довіри, а заздалегідь підготовлений результат, на користь провладних кандидатів.

Реформування виборчої системи унеможливить такого роду маніпуляції, а також зробить процедуру голосування більш досконалою, сучасною, комфортнішою і гнучкою.

 

План реформування виборчої системи:

1. Створення виборчої палати

2. Остаточне створення реєстру виборців

3.Зміна формату голосування.

4.Створення правил проведення виборів

5. Створення правил відкликання голосу

6.Відображення у законодавчих актах обов’язковість виконання правил виборчої системи

 

1. Створення виборчої палати.

Функції виборчої палати будуть полягати в тому щоб

а) остаточно створити і вести реєстр виборців - виводить з реєстру померлих, осуджених, розумово не дієздатних, а також вводити в реєстр нових виборців.

б) приймати і обробляти голоси виборців

в) інформувати країну про результати і перебіг виборів

 

 

2. Остаточне створення реєстру виборців.

Реєстр виборців потрібний для того щоб кожний виборець отримав код виборця. Такий код буде належати до той інформації яка буде відома виключно членам виборчої палати, і самому виборцю, і буде мати високу ступінь секретності.

 

..

 

3.Зміна формату голосування.

Голосування буде проводиться таким чином.

Кожний виборець, в період голосування телефонує на безкоштовний номер до виборчої палати, вказує свій код виборця, підтверджує особистим паролем, і висловлює знак довіри своєму кандидату. (примітка1)

 

4.Створення правил проведення виборів

Правила проведення виборів, щодо передвиборної агітації остаються без змін, термін проведення самого голосування, можливо продовжити від одного дня до семи діб, плюс сім діб на оскарження особистого результату, і так далі. (примітка2)

5. Створення правил відкликання голосу

Процедура відкликання голосу можлива така; якщо виборець більше не довіряє своєму представнику у владі то він має можливість зателефонувати у будь який час до виборчої палати, і пройти процедуру відкликання голосу, яка буде заключатись в тому що виборець повідомляє свій код виборця, підтверджує особистим паролем, і просить анулювати попередній вибір. Таким чином його представник чи то депутат чи Президент, втрачає голос свого виборця і якщо скажімо, 30% його виборців висловлять таким чином недовіру, то він автоматично втрачає свій мандат представника народу, і по тому окрузі, де він балотувався, чи в цілій країні назначаються нові вибори.

 

6.Відображення у законодавчих актах обов’язковість виконання правил виборчої системи.

Внести зміни до діючих законів про вибір з урахуванням нових принципів і правил голосування. (Примітка3)

 

 

Примітка 1.

Код виборця потрібно буде отримати в місцевій компетентній службі (не обов’язково по місцю прописки, можливо по тому округу де найближчим часом виборець планує голосувати). Конверт з кодом виборця буде мати захисну стрічку щоб інформацію про код не змогла отримати стороння особа.

В подальшому код виборця буде видаватись в кабінетах паспортного столу разом із паспортом.

Виборець, після отримання коду, телефонує на безкоштовний номер телефону до виборчої палати, повідомляє свої паспортні дані, отриманий код виборця, і особистий 4-8 значний цифровий пароль який мусить придумати сам, заздалегідь. Після чого виборець має можливість віддавати чи відкликати свій голос.

В процесі голосування, виборча палата висвітлює загалу інформацію про хід голосування на живо, а саме, на офіційному сайті виборчої палати буде показано, на ряду з іншим, код кожного виборця і відносна інформація чи проголосував власник цього коду, чи ні, і якщо проголосував то за кого саме. Так як код виборця буде відомий тільки власнику коду і членам виборчої палати, то інформація про хід голосування не порушить таємницю голосування, а виборець в свою чергу буде мати можливість впевнитись що його голос зараховано вірно, і таким чином унеможливить маніпуляції зі своїм голосом.

 

 

 

Примітка 2.

В період плебісциту виборець зателефонувавши до виборчої палати, після індифікації, отримує можливість вибрати із переліку кандидатів свого обранця, і віддати йому свій голос, натиснувши відповідну цифру на своєму телефоні, по аналогії, наприклад із довідковими службами операторів мобільного зв’язку.

В між виборний період, коли виборець бажає відкликати свій голос, то телефонує до виборчої палати і натискаючи відповідні цифри проходить процедуру індифікації, вибирає відповідний розділ, підтверджує свій намір, і реалізує свою можливість відкликати голос.

 

Примітка 3.

В кримінальному кодексі потрібно передбачити статтю за розголошення інформації щодо власників коду виборця, і за внесення до реєстру виборців не достовірних даних.

P.S. Тема для дискусії відкрита, прошу долучатися до обговорення, щоб змінювати і удосконалювати один із гловний демократичних механізмів держави.

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на другие сайты
Гость Спарт

Это если отозвали какогото депутата то что снова проводить выборы, и ли ВР рада будет работать без него????

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на другие сайты

 

Дуже  конструктивна система, хоч і  давно написана (2014р!) До цього я хочу лише додати, враховуючи досвід періоду, що минув (більше 1 року) - головне - парламентсько- прем 'єрської кризи : Перш за все: треба скоротити число депутатів у ВР - не більше 250 ! Проголосувати за цю пропозицію на найближчій сесії ВР, і після цього  відібрати мандати у тих, хто не голосував або проголосував "проти".

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на другие сайты

Это если отозвали какогото депутата то что снова проводить выборы, и ли ВР рада будет работать без него????

Предполагается что выборы будут постоянно, и без какого либо графика.

   Если депутата от   избирательного округа отозвали, то он автоматически лишается мандата, и место становится вакантным, от этого момента, месяц, полтора на предвыборную компанию, и собственно сами выборы. Еще неделю на верификацию результатов, и максимум через два месяца , после снятия депутата, уже будет другой депутат.

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на другие сайты

×